„Nie tylko święci garnki lepią”

4 lutego w ramach realizowanej innowacji „Sztuka blisko nas” odbyły się warsztaty garncarskie. Przedszkolaki z grupy „” z wielkim zainteresowaniem wysłuchały krótkiej historii garncarstwa. Przy okazji dzieci dowiedziały się z czego powstaje glina i dlaczego naczynia z niej są coraz rzadziej spotykane. Pani Kasia pokazała , co można „wyczarować”
z bryły gliny. W ciągu kilku chwil powstawał garnuszek. Następnie swoich sił w lepieniu glinianych naczyń spróbowały przedszkolaki. Nie była to łatwa praca ponieważ, do obróbki nadaje się glina tłusta, która po zmieszaniu z wodą jest śliska. Pod małymi rączkami nie była posłuszna. Przedszkolaki były zachwycone. Brudne ręce to nic strasznego! Każdy starał się jak mógł, aby jego garnuszek był najpiękniejszy. Warsztaty sprawiły dzieciom ogromną radość a przy okazji rozwinęły ich sprawność manualną.