Poznanie zawodu żołnierza

W dniu 25 maja nasze przedszkole  odwiedził tata Wiktorii i Madzi  – Pan Konrad Mizera który zaprezentował  nam swój wykonywany zawód – zawód żołnierza.

Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat pracy żołnierza i jego obowiązków. Następnie dzieci przyglądały się i opisywały, jak wygląda mundur żołnierza.

Podczas wizyty  Pan Konrad opowiedział przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentował mundur galowy i polowy oraz opowiedział o  wyposażeniu  żołnierza. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zdjęcia pojazdów  i broni wykorzystywanych przez wojsko.

Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami.

Wizyta  taty dziewczynek na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków!