Spotkanie ze Strażakami

W dniu 31 marca 2016 roku w naszym przedszkolu gościli przedstawiciele z Powiatowej Straży Pożarnej.

Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej.       Poznały zasady bezpiecznego poruszania się, kontaktów
z nieznajomymi, wiedzą, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz poznały numery jakie informacje należy podawa  w razie zgłaszania pożaru i zapoznały się z pracą strażaka. Oprócz tego, co było dla nich największą atrakcją obejrzały wóz strażacki (mogli nawet w nim posiedzieć), strój strażaka i działanie węża strażackiego, mogli również go zwijać. Dzięki uprzejmości strażaków „Krasnoludki” mogły tez przymierzyć hełm, poświecić latarką przez niż używaną w różnych sytuacjach. Na koniec w ramach spóźnionego „lejka” mieli okazję polać się trochę wodą.  Dzieci po zakończonych zajęciach z Funkcjonariuszami Straży Pożarnej chętnie mówiły o swoich spostrzeżeniach podczas rozmów kierowanych z nauczycielami poszczególnych grup oraz wyrażały emocje płynące ze spotkania.