Wizyta Pszczelarzy w „Żabkach”

Dnia 16 maja odwiedzili nasze przedszkole Panowie Pszczelarze. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy „Żabki”.  Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności w ulu.

Pan Pszczelarz pokazał dzieciom narzędzia i przybory niezbędne w pracy pszczelarza
( podkurzacz, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, podkarmiaczki, kraty przegrodowe). Z wielkim zaciekawieniem dzieci plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Pan Pszczelarz  zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące w kontakcie z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Podkreślił również walory zdrowotne miodu i w tym celu przygotował dzieciom słodką niespodziankę, zapraszając je do degustacji miodu. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy Panom  za mile spędzony czas.