Zabawy z babcią i dziadkiem w grupie „Biedronki”

W zawiązku z przygotowaniami do zbliżającej się uroczystości z okazji „Dnia Babci i Dziadka” dzieci na zajęciach opowiadały o swoich babciach i dziadkach. Przedszkolaki określały imieniem swoich dziadków, opisywały ich wygląd oraz wypowiadały się na temat ulubionych zabaw i sposobów spędzania z nimi czasu. Najwięcej dzieci najbardziej lubi z babcią i dziadziusiem: grać w piłkę, układać puzzle, rysować i lepić z plasteliny. Po tych opowieściach wszystkie przedszkolaki napisały „List do babci” na plecach kolegi – masażyk według M. Bogdanowicz, który dostarczył im dużo radości i zabawy. Zakończeniem zajęć było wykonanie przez dzieci portretów swoich babć i dziadków. Dzieci bardzo zaangażowały się w to zadanie, czego efektem są bardzo realistyczne i kolorowe prace.