Żabki poznają Kosmos

Podczas zajęć nasze „Żabki” postanowiły lepiej poznać kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. W ramach zajęć przedszkolaki poznały wiele nowych zagadnień; dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest kosmonauta, jak wygląda rakieta kosmiczna, ile jest planet, jak wyglądają gwiazdy itp. Zastanawiały się też, czy ufoludki naprawdę istnieją i czy mogą do nas przylecieć swoimi statkami kosmicznymi. Przez cały tydzień uczestniczyły w „nieziemskich ” zajęciach wykonując m.in. statki i rakiety kosmiczne oraz „swoje planety”. Bawiliśmy się przy kosmicznej muzyce oraz śpiewaliśmy piosenki nie tylko o ufoludkach. Wymyślaliśmy i rozmawialiśmy w języku kosmitów, było przy tym bardzo dużo uśmiechu i radości.