Zwiedzamy różne sklepy

W ostatnim tygodniu grupa „Pszczółki” poznawała różne rodzaje sklepów. Wzbogacała swój słownik o wyrazy związane z różnymi branżami sklepów. Miała okazję posłuchać kilku opowiadań z tym związanych, gdzie duże wrażenie na dzieciach zrobiło to o „Misiu Uszatku”, który zwiedzał różne sklepy w poszukiwaniu apteki, ponieważ chciał kupić syrop dla mamy Ani, która miała duży kaszel. Przy tej okazji dzieci mogły te sklepy oglądać na tablicach demonstracyjnych, same zaś podawały nazwy sklepów, które w rzeczywistości odwiedziły: spożywczy, papierniczy, apteka, księgarnia, sklep z pieczywem. Rozpoznawały także produkty za pomocą dotyku i przypisywały je do odpowiedniego sklepu. Przy tej okazji przypomniały sobie słowa „magiczne: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry”, które używa się przy okazji robienia zakupów. Na zajęciach o tych słowach również śpiewały piosenkę.