Aktualności programu

ETwinning w przedszkolu

Grupa Żabki wraz ze swoimi rówieśnikami z Francji i Włoch pracują nad projektem „Gardening at my school”. W projekcie bierze udział również Mr. Bunny – przeuroczy króliczek, który podróżuje pomiędzy naszymi krajami. Był już w Ostrowcu, przyjechał do nas aż z Włoch i przywiózł ze sobą nasionka, które udało nam się zasiać w naszych doniczkach.

Froebel po angielsku

Podczas Festiwalu Freblowskiego, Dary Froebla zagościły również na zajęciach dwujęzycznych. Nasze przedszkolaki  za ich pomocą układały w grupach zwierzęta lasu. Zadaniem każdej grupy było powiedzenie jakie zwierzątko układali, jakiego używali daru oraz jakie wykorzystali kolory. Każda grupa pracowała w skupieniu i z dużym zainteresowaniem.

Dwujęzyczne zajęcia o pieniądzach i zawodach

Na zajęciach dwujęzycznych w tym tygodniu Żabki i Pszczółki poznawały słownictwo związane z pieniędzmi, również podczas zabawy w sklep, a Jeżyki dowiedziały się jak brzmią nazwy różnych zawodów i świetnie poradziły sobie z nauką piosenki o niektórych z nich.

Etwinning: Gardening at school

Grupa Żabki od początku tego roku szkolnego uczestniczy w projekcie „Gardening at school” na platformie Etwinning. Podczas projektu nawiązaliśmy współpracę z Francją i Włochami. W piątek 18 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie online, podczas którego zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Hello Song” z powitaniami w języku angielskim, polskim, włoskim i francuskim. Nasze przedszkolaki wspaniale się zaprezentowały i

Advent calendar

Pszczółki, Żabki i Jeżyki czekają z niecierpliwością na Święta Bożego Narodzenia. Codziennie na zajęciach języka angielskiego odkrywamy nowe słówko związane ze świętami na naszym angielskim kalendarzu adwentowym. Był już m.in. „Santa” 😇, „Christmas tree”🌲 i „present” 🎁. Co jeszcze nas czeka? Zobaczymy! Zostało jeszcze kilka słówek do odkrycia 🙂.

Let’s make a snowman!

Żabki, Pszczółki i Jeżyki mimo braku śniegu dały radę zbudować bałwana podczas zajęć dwujęzycznych. Każdy kto chciał ułożyć część bałwanka musiał ją nazwać: były części ciała – head, tummy oraz ubrania – black hat, scarf. Kiedy bałwanek był już gotowy zaśpiewaliśmy piosenkę „I’m a little snowman”. Mamy nadzieję, że naszą zabawę uda się powtórzyć z

Happy Thanksgiving!

26 listopada 2020 roku w Stanach Zjednoczonych obchodzone było Święto Dziękczynienia czyli Thanksgiving Day. Tego dnia nasze przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się z jakiego powodu i w jaki sposób obchodzone jest to święto. Po krótkim wstępie historycznym i nauce słownictwa, dzieci śpiewały piosenki, oglądały filmiki o Święcie Dziękczynienia, ale także zatańczyły Taniec Indyka, który króluje

Teddy Bear Day!

Święto Pluszowego Misia świętowaliśmy również podczas zajęć dwujęzycznych! Były krótkie filmiki o misiach, misiowe części ciała ze wspólnymi zadaniami w parach, piosenka i zabawa ruchowa. Świetnie się bawiliśmy. We love teddy bears!

Crayon Day!

Żabki, Pszczółki i Jeżyki świętowały dzisiaj Dzień Kredki po angielsku z Darami Froebla! Układaliśmy modele różnych kredek: big, small, green, pink, blue… Szukaliśmy drogi do swojej kredki w labiryncie wskazując go left/go right, a na koniec układaliśmy nasze kredki-dary według instrukcji. Słowem specjalnym na ten tydzień jest zdecydowanie „crayon”, czyli kredka właśnie! Bawiliśmy się świetnie.

Rooms in the house – Biedronki

„Biedronki” podczas wspólnych zabaw poznały pomieszczenia jakie są w naszych domach. Następnie wykonały wspólnie ciekawe aranżacje wnętrz.

How’s the weather? – pogoda z darami Froebla

Żabki potrafią świetnie określić jaka jest pogoda po angielsku. Używając darów Froebla nasze przedszkolaki oznaczały i opisywały pogodę w danym dniu. Poszło im znakomicie!

Parasolki u Biedronek

Small, medium, big  UMBRELLA  – „Biedronki”  podczas zabaw popołudniowych  segregowały parasole według wielkości.

It’s autumn!

Dzieci z grup Żabki, Pszczółki i Jeżyki przywitały jesień również po angielsku. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie nazw wszystkich pór roku, zaśpiewaliśmy piosenkę „Seasons” i nauczyliśmy się wierszyka na powitanie jesieni. Następnie utrwaliliśmy liczby przy pomocy darów jesieni, zbieraliśmy kasztany wydając polecenia „go straight”, „go left”, „go right” z wykorzystaniem Daru 1 z Darów Froebla, wybieraliśmy

Apple-carrot – Biedronki

„Biedronki” podczas zabawy utrwalały nazwę jabłka i marchewki w języku angielskim. Segregowaliśmy według wielkości nazywając marchewkę i jabłuszko po angielsku. Potem przyszła kolej na rytmy – carrot – apple – carrot….

Dary jesieni po angielsku u Biedronek

„Acorn, chestnut, leaf” te dary jesieni nasze „Biedroneczki” zakropkowały plasteliną i kółeczkami. 

Festiwal Języka Angielskiego – podsumowanie

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę podczas całego tygodnia z okazji Festiwalu Języka Angielskiego w naszym przedszkolu! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poszczególnych dni: Dzień 1 – dowiedzieliśmy się jakie symbole mają różne kraje anglojęzyczne i zrobiliśmy sobie zdjęcia z różnymi przedmiotami, które kojarzyły nam się z językiem angielskim Dzień 2 – zorganizowaliśmy wspólne wirtualne

Festiwal Języka Angielskiego Dzień 5

Rozstrzygniecie konkursu „Budowle w pomniejszeniu” Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Budowle w pomniejszeniu” w ramach Festiwalu Języka Angielskiego został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie bardzo interesujących i oryginalnych prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie aby wybrać laureatów konkursu. Zdecydowała wszystkie prace nagrodzić I, II i III miejscem. I miejsca otrzymali

Festiwal Języka Angielskiego Dzień 4

Let’s dance! Zatańczycie z nami?

Festiwal Języka Angielskiego Dzień 3

Upiecz scones z KZE! Pamiętajcie o fotorelacji! Enjoy your delicious meal!

Festiwal Języka Angielskiego Dzień 2

Dzisiaj wielkie zwiedzanie! Obejrzyjcie razem z nami Londyn i jego zabytki:

Festiwal Języka Angielskiego Dzień 1

Zaczynamy nasz Przedszkolny Festiwal Języka Angielskiego! Zapraszamy do wspólnej zabawy! Dzień 1 to sesja fotograficzna! Macie pod ręką coś co kojarzy się z angielskim?

Festiwal Języka Angielskiego

Już od jutra zapraszamy na Festiwal Języka Angielskiego!

Happy Mother’s Day!

Pozdrowienia z okazji dzisiejszego święta od Jeżyków: … i Biedronek

Tydzień papieski w języku angielskim – Biedronki

Tydzień papieski: 11-15.05.2020

Wielkanocne pozdrowienia!

Happy Easter!

Pracowity tydzień u Pszczółek

W tym tygodniu Pszczółki brały udział w Białym Dniu – Dniu Mleka, zajęciach dwujęzycznych na temat zawodów, wysłuchały bajki przeczytanej przez Mamę, wcieliły się w rolę artysty malarza i namalowały swój wymarzony zawód. Efekty pracy można podziwiać na wystawie. Dzieci wykonały również książkę o zawodach w języku angielskim.  

Stars and planets

Na zajęciach z dwujęzyczności „Motylki” segregowały gwiazdy i planety według kolorów. Każdy kolor znalazł swoje elementy.

Walentynkowe pozdrowienia ❤

❤❤❤ Walentynkowe pozdrowienia ❤❤❤

English board – edycja zimowa

Dzieci z naszego przedszkola nie mogą się już doczekać śniegu. Niestety do tej pory zima nie daje po sobie poznać czy da nam się pobawić w białych puchu. Za to pomysłowe przedszkolaki przyozdobiły nasz tablicę swoimi własnymi snowflakes czyli śnieżynkami: były big i small (duże i małe), white i blue (białe i niebieskie), up and

Biedronki dla Babci i Dziadka po angielsku

Biedronki dla Babci i Dziadka po angielsku  

Żabki dla Babci i Dziadka po angielsku

Żabki dla Babci i Dziadka po angielsku  

Pszczółki dla Babci i Dziadka po angielsku

Pszczółki dla Babci i Dziadka po angielsku  

Zimowa wieża po angielsku

Każdy przedszkolak marzy już o feriach zimowych i ma nadzieje na śnieżne szaleństwa. Postanowiliśmy to wykorzystać na języku angielskim. Dzieci budowały zimową wieżę z kubeczków i kart obrazkowych z aktywnościami zimowymi. Przed położeniem kubeczka nazywaliśmy każdą z nich po angielsku i liczyliśmy wspólnie ile kart udało nam się ułożyć. Wysokość naszych zimowych wież była naprawdę

Dwujęzyczność i Froebel u Biedronek 🐞🐞🐞

Zajęcia zaczęliśmy od bajki „Sleeping Beauty” i przygody Śpiącej Królewny. Poznaliśmy kilka nowych słówek i wymyślaliśmy swoje zakończenie bajki. Następnie pracowaliśmy w kącikach: budowaliśmy zamki z darów Froebla i pustych opakowań, nakrywaliśmy stół na bal 🍽️ i sprawdzaliśmy objętość wody w różnych naczyniach 🍶🧪.

Zajęcia dwujęzyczne w Żabkach

Na zajęciach dwujęzycznych nasze dzielne Żabki poznawali tajemnice zegara. Dzieci miały za zadanie przyporządkować odpowiednie godziny na tarczy zegara, a następnie odpowiedzieć na pytanie „What time is it?” czyli „Która godzina?”. Na razie skupiliśmy się na podawaniu pełnej godziny. Wszystkim szło znakomicie!

Pory roku – Froebel i dwujęzyczność u Żabek

Podczas zajęć dwujęzycznych Żabki miały możliwość przećwiczyć nazywanie poszczególnych pór roku i miesięcy w języku angielskim. Pomocny był do tego Dar 10 – dzieci, podczas pracy w grupach, miały za zadanie utworzyć koło przestawiające cały rok. Każda pora roku i miesiąc miały odpowiedni kolor i miejsce. Dzieciom bardzo podobała się współpraca w grupie. To na

Zajęcia dwujęzyczne u Jeżyków

Na zajęciach dwujęzycznych Jeżyki przyporządkowywały kolejne miesiące do poszczególnych pór roku🌤️🌦️🌦️🌨️🌩️🌧️☔🌈⛄. Nasi zerówkowicze znają je już doskonale zarówno po polsku, jak i po angielsku 🙂.

Christmas tree

Z okazji świątecznych zajęć języka angielskiego każdy chętny przedszkolak pomagał ubierać choinkę na naszej tablicy anglojęzycznej. Rozmawialiśmy o różnych kolorach i dekoracjach, które mogą zdobić świąteczne drzewko. Nasza Christmas tree wygląda wspaniale!

Thanksgiving Day

28 listopada 2019 roku w Stanach Zjednoczonych obchodzone było Święto Dziękczynienia czyli Thanksgiving Day. Tego dnia nasze przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się z jakiego powodu i w jaki sposób obchodzone jest to święto. Po krótkim wstępie historycznym i nauce słownictwa, dzieci śpiewały piosenki, oglądały filmiki o Święcie Dziękczynienia, ale także zatańczyły Taniec Indyka, który króluje

Kolorowe misie – wszystkie pary mają

Nasze „Krasnoludki” choć jeszcze nie znają wszystkich kolorów świetnie radzą sobie z dobieraniem w pary. Każdy miś znalazł parę w swoim kolorze. Brawo maluszki!

O Polsce po angielsku

Nasze przedszkolaki znają doskonale polskie symbole narodowe. Na zajęciach dwujęzyczności poznali je również w języku angielskim. Teraz swoimi barwami narodowymi, godłem i hymnem mogą chwalić się na całym świecie!

Interaktywnie i dwujęzycznie

Praca z tablicą interaktywną jest zawsze bardzo interesująca dla dzieci. Dziś miały możliwość zagrać w interaktywną grę, sami posługując się dotykowym ekranem oraz rozpoznać wyrazy zapisane przez nauczyciela. Było to bardzo przyjemne i angażujące powtórzenie poznanego już słownictwa.

Legendy

Podczas tygodnia regionalnego dzieci poznawały różne legendy. Jedną z nich była Legenda o Smoku Wawelskim. Dzieci posłuchały jej w języku angielskim, a następnie mogli chwilkę porozmawiać z naszym gościem – Smokiem Digim.

Co z czego otrzymujemy?

Podczas tygodnia pod hasłem „Co z czego otrzymujemy” Biedronki na zajęciach dwujęzycznych dopasowywały różne zwierzęta do produktów, które możemy z nich otrzymać.  

English Board – drugie zadanie

Drugim zadaniem związanym z językiem angielskim dla naszych przedszkolaków było odpowiedzenie na pytanie Are you a boy or a girl? Po odpowiedzi, dzieci zaznaczały na tablicy odpowiedni zbiór. Kogo było w tym dniu więcej? Chłopców czy dziewczynek? Można sprawdzić w naszej galerii zdjęć:).

Pory roku i dar 7 na zajęciach

Na zajęciach dwujęzycznych używaliśmy dzisiaj daru numer 7. Za jego pomocą przedstawialiśmy sposób, w jaki zmieniają się pory roku. Dzieci bardzo chętnie układały pory roku w odpowiedniej kolejności, nazywając je w języku angielskim.

Krasnoludkowe kolorowe listki

„Red, yellow, green”- Nasze najmłodsze przedszkolaki codziennie uczą się czegoś nowego. Dzisiaj uczyliśmy się segregować liście 🍂🍂🍂🍃🍃🍃 A jak już listki zostały posegregowane do odpowiednich kolorów, każdy mógł pomalować swój – oczywiście wszystkie były piękne🌿🍁

Europejski Dzień Języków

26 października obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z okazji tego święta nasze Przedszkole odwiedziła Elisabeth. Nasza koleżanka Elżbietka opowiedziała nam o swoich kolegach i koleżankach z różnych krajów: między innymi z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch ale również z Polski. Opowiedziała także jak z każdym z nich się wita i jak ją w danym kraju nazywają. Dzięki

Seasons by Frogs

Grupa Żabki utrwalała dzisiaj nazwy pór roku w języku angielskim. Do każdej z nich ochotnicy mogli narysować coś, co kojarzyło im się z daną porą roku. W ten sposób powstały żabkowe kartki z kalendarza każdej pory roku. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę.

English Board – pierwsze zadanie specjalne

W naszym przedszkolu pojawiła się nowa tablica o nazwie English Board. Na tej tablicy czekało zadanie specjalne dla naszych przedszkolaków związane z językiem angielskim. Pierwsze z nich dotyczyło kolorów. Dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie „Do you like red or blue?” i zaznaczyć swoją odpowiedź w odpowiednim miejscu. Po skrupulatnym przeliczeniu głosów okazało się,

Pożegnanie Pszczółek i Żabek

Tak Pszczółki i Żabki żegnały się z przedszkolem piosenką „Thank you”: A tak naszych sześciolatków piosenką „You’ve got a friend in me” żegnała grupa Biedronek:

Konkurs Picture Dictionary

     W naszym przedszkolu odbył się konkurs Picture Dicionary. Wzięły w nim udział dzieci z grupy Pszczółki i Żabki. Ich zadaniem było przedstawienie wybranego słowa w języku angielskim za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Pomysły były przeróżne, a wszystkie prace estetycznie wykonane. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Frozen Paint

Frozen Paint – jak to zrobiliśmy?    Do małych kubeczków wlaliśmy wodę, dodaliśmy barwniki i mamy kolorowe kostki lodu! Każdy kolor nazwaliśmy po polsku i po angielsku. Potem spróbowaliśmy naszego Frozen Paint podczas malowania. Dzieci malowały co im tylko wyobraźnia podpowiadała. Jedno jest pewne – każdy miał później ochotę na lody!  

Let’s play hopscotch! – Biedronki

Biedronki poznały kolejną zabawę na zajęciach języka angielskiego. Tym razem był to hopscotch czyli gra w klasy.

How are you? Pszczółki w akcji!

Pszczółki próbują swoich sił w krótkich dialogach. Zapraszamy do podsłuchania:)

I Gminna Olimpiada Języka Angielskiego

17 maja 2019 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I Gminnej Olimpiadzie z Języka Angielskiego, która została zorganizowana przez Przedszkole Publiczne nr 7. Nasi reprezentanci, Cezary Ciechanowski oraz Dawid Firmanty, mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności i znajomość słownictwa, ale także wziąć udział w zabawach przy piosenkach w j. angielskim oraz zobaczyć piękny taniec

How are you?

Żabki rozmawiały w tym tygodniu o emocjach. Nazywaliśmy emocje znajdujące się na obrazkach, opracowywaliśmy krótkie dialogi, a największą frajdę sprawiła nam gra Memory.

Instruments

Pszczółki poznawały instrumenty w języku angielskim.

Let’s segregate!

Plastic-Metal-Paper-Glass: Motylki utrwalają zasady segregacji układając kolorowe rytmy z koszy.

Books

Podczas tygodnia z tematem „Tajemnice książek” Pszczółki miały możliwość zrobienia swojej własnej ilustracji do wybranej przez siebie bajki.

Motylki – Easter Sorting

Easter Sorting Teraz przyszła pora na sortowanie: bunny, carrot, egg, chick, basket – nie ma to jak praca w grupie.

Motylki – Easter is coming

Wielkanoc coraz bliżej Dziś Motylki dopasowywały kolorowe pisanki do koszyczków.

Żabki – Easter

Żabki w piosence „Jesus is alive” podczas występu z okazji Świąt Wielkanocnych.

What’s this?

Biedronki próbują swoich sił w krótkich dialogach po angielsku, tym razem o owadach…

Shapes

Pszczółki i Żabki na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego nauczyły się rozpoznawać kształty w języku angielskim dzięki książeczce „Shapes”. Dzieci układały również wszystkie poznawane figury przy pomocy Darów Froebla.

Colours

Motylki utrwalały nazwy kolorów przy pomocy kart obrazkowych i spinaczy, które jak widać mają różne zastosowania:).

St. Patrick’s Day

Nasze przedszkolaki obchodziły w tym tygodniu irlandzkie święto St. Patrick’s Day – Dzień Św. Patryka. Poznaliśmy historie i legendy związane z tym świętem oraz zatańczyliśmy taniec skrzatów zwanych Leprechauns.

The Very Hungry Caterpillar

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a nas na zajęciach języka angielskiego odwiedziła Bardzo Głodna Gąsienica. Dzięki naszemu gościowi przypomnieliśmy sobie dni tygodnia, nazwy owoców i poznaliśmy cykl rozwoju motyla.

How’s the weather?

Żabki próbują swoich sił w krótkich dialogach po angielsku, tym razem o pogodzie…

Months and Seasons

Miesiące i pory roku po angielsku nie są straszne dla naszych sześcioletnich Żabek i Pszczółek. Potrafimy zaśpiewać piosenkę o wszystkich dwunastu miesiącach, a niektóre pory roku potrafimy już nawet zapisać.

Dinozaury u Motylków

Motylki bardzo lubią zabawy z dinozaurami. Dzisiaj przyszła kolej na segregowanie według wielkości – dinusie były SMALL i BIG. Ciekawe których było więcej?

Walentynki

Walentynki w naszym przedszkolu  

Dzień Babci i Dziadka w grupie Pszczółki

Pszczółki dla Babci i Dziadka

Biedroneczki poznają liczbę 10

Dzieci z grupy Biedronki poznały liczbę 10: dowiedziały się jak wygląda oraz jak ją wypowiedzieć po angielsku. Pomocne były również dary Froebla, dzięki którym mogły ćwiczyć liczenie od 1 do 10 po polsku i po angielsku.                

Dwujęzyczne Dzieci

W naszym przedszkolu na zajęciach z języka angielskiego pojawili się nowi przyjaciele Tom i Keri. Będą nam pomagać poznawać świat w języku angielskim. Przypomnieliśmy sobie wspólnie z nimi zasady panujące na zajęciach oraz kolory jakie możemy znaleźć w naszych salach. Tom, Keri oraz inni bohaterowie Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” przedstawili się nam podczas krótkiego

Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabki

Żabki dla Babci i Dziadka

Piosenki dla Babci i Dziadka w języku angielskim

Christmas

Nasze przedszkolaki przesyłają moc życzeń Bożonarodzeniowych.

It’s SPRING!

  Wiosnę przywitaliśmy na wspólnych spacerach, ale również na zajęciach z języka angielskiego. Przypomnieliśmy sobie nazwy wszystkich pór roku oraz poznaliśmy słówka związane z długo przez nas wyczekiwaną wiosną. Tworzyliśmy nasze własne kolorowe tęcze i liczyliśmy płatki kwiatów.

Penguins!

Na zajęciach z języka angielskiego zawitały do nas pingwinki! Zaczęliśmy od opisu ich części ciała oraz kolorów. Następnie układaliśmy je, liczyliśmy i śpiewaliśmy o nich piosenki. Aż w końcu zrobiliśmy wysokie pingwinkowe wierze, a nawet odtańczyliśmy wesoły taniec pingwinów.  

Flashcard tower zajęcia z języka angielskiego

Kto powiedział, że wierzę można zbudować tylko z klocków? Na pewno nie nasze przedszkolaki, które udowodniły, że wierzę można zbudować także ze słówek. Na zajęciach z języka angielskiego naszą wierze stanowiły kolorowe kubeczki i karty obrazkowe z przeróżnymi atrakcjami zimowymi: od zjeżdżania na nartach, aż po bitwę na śnieżki. Nasze wierze rosły w górę naprawdę

Monday, Tuesday…

Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday Dni tygodnia po angielsku już nam niestraszne. Motylki i Biedronki potrafią wyskakać wszystkie! A skakaliśmy tak:

Spotkanie z smokiem TEDDY

22 listopada br. Grupa: „Pszczółki” uczestniczyła w kolejnych zajęciach z języka angielskiego. Na samym początku zajęć, kiedy to dzieci siedziały w kole nastąpiło powitanie z „sową” .Po czułym powitaniu dzieci zapoznały się z nowym towarzyszem – smokiem Teddy, którego karmiły różnym smakołykami. Ćwiczyły w ten sposób naukę pytania: „Co lubi smok Teddy?” oraz nazwy różnych