Aktualności


Jeżyki w szkolnej bibliotece

Dzisiaj ,, Jeżyki ” odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci wysłuchały informacji na temat biblioteki, korzystania z jej księgozbioru oraz zasad poszanowania książek. Potem każdy mógł samodzielnie wybrać książkę z półki i usiąść wygodnie, poczytać. Wizyta pokazała, że w bibliotece można nie tylko wypożyczać książki, ale także świetnie się bawić.

Zobacz więcej


Jeżyki w Radiu Ostrowiec

26 kwietnia Jeżyki odwiedziły Radio Ostrowiec. W audycji na żywo opowiadały kim chciałby zostać gdy dorosną. Większość chłopców swoja przyszłość chce związać z wojskiem, dziewczynki wybierały różne zawody: policjantka, lekarz, artystka wizażystka, opiekun zwierząt. Dzieci podczas pobytu w Radiu zachęcały do głosowania na swoja kukiełkę ,, Hutnika” w związku z konkursem ,,Kim zostanie gdy dorosnę”.

Zobacz więcej


,, Mój pierwszy kontakt z wodą” – Żabki i Jeżyki na Pływalni Rawszczyzna

25 kwietnia najstarsze przedszkolaki z grup Żabki i Jeżyki wybrały się na Pływalnię Rawszczyzna w ramach konkursu „Mój  pierwszy kontakt z wodą”. Zwiedzanie zaczęło się od zapoznania z budynkiem  pływalni, m.in. portalu kasowego, szatni, trybun i zaplecza technicznego. Następnie panowie ratownicy  opowiedzieli nam  o zawodach odbywających się na pływalni. Największą frajdą dla przedszkolaków było wejście do

Zobacz więcej


Kim zostanę gdy dorosnę …

18 kwietnia dzieci z grupy Jeżyki wzięły udział w przedszkolnych prezentacjach pt. ,, Kim zostanę gdy dorosnę”,  które odbyły się w Kinie Etiuda pod patronatem prezydenta miasta oraz Radia Ostrowiec. Nasi przedstawiciele zaprezentowali zawód hutnika, który jest bardzo ważny dla naszego miasta.  Imprezę poprowadził Marcin Szymański z Radia Ostrowiec. Każde przedszkole przygotowało także w postaci kukiełki

Zobacz więcej


Filharmonia Świętokrzyska

W dniu 17 kwietnia po raz kolejny naszą placówkę odwiedzili muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej z kolejnym koncertem „Tysiąc skrzypiec Stradivariusa”. Muzycy przedstawili nam niezwykłą historię chłopca z Cremony, Antonio Stradivariego jednego z najwybitniejszych budowniczych instrumentów  w historii lutnictwa. Podczas koncertu usłyszeliśmy niezwykłe utwory na skrzypcach, gitarze akustycznej i kaybordzie. Dzieciaki czekają na następne koncerty.

Zobacz więcej


Ko, ko, mu, hau, hau miał – Krasnoludki poznają wiejskie gospodarstwo

„Krasnoludki” podczas zajęć poznawały zwierzęta jakie można spotkać na wsi. Kolorowe świnki wykleiliśmy z piankolinki, a w zespołach zrobiliśmy wiejskie zagrody.  Spróbowaliśmy produktów mlecznych które mamy od krówki i wcieliliśmy się w role zwierzątek. Taką zabawę to my lubimy.

Zobacz więcej


Wiosenne zabawy Krasnoludków na placu zabaw

  Nareszcie ciepło na dworku więc nasze maluszki szybciutko się ubrały i na dworek poleciały. Huśtawka, piaskownica, zjeżdżalnia, karuzela co wybrać trudna decyzja?

Zobacz więcej


U rolnika – Motylki

W tym tygodniu grupa „Motylków” pracowała metodą Froebla i zapoznawała się  z zawodem rolnika, co dostarczyło im nie lada wyzwań jak również mnóstwo radości. Zadaniem dzieci było zrobienie z pomocą nauczyciela masła z tłustej śmietany, poprzez silne jej potrząsanie w słoiku, zrobienie soku owocowo-warzywnego przy użyciu sokowirówki, wykonanie metodą wydzieranki sylwety świnki oraz segregacja darów

Zobacz więcej


Zajęcia z Sensoplastyki

Nasze maluszki podczas zajęć sensoplastycznych odkrywają niezwykłe  właściwości mas. Wystarczy trochę wody, oleju, mąki oraz  barwnika……i zabawa nie ma końca.

Zobacz więcej


Ozdoby Wielkanocne w Krasnoludkach

Wielkanoc, Wielkanoc, wielkanocne ozdoby, nasze maluszki też wykonały swoje kurczaczki, jajeczka i zajączki.

Zobacz więcej