Aktualności


Pada deszczyk… u Biedronek

Pada deszczyk, pada deszczyk… a w „Biedronkach” jak zawsze radośnie. W tym tygodniu nasze średniaki rozmawiały o deszczowej pogodzie, dobieraliśmy w pary i liczyliśmy kalosze. Na gimnastyce ćwiczyliśmy z gazetami, a potem było kodowanie na dywanie. Najciekawsze zostało na koniec – badaliśmy- Jaka jest woda? Co pływa, a co tonie? Zrobiliśmy też tęczowy deszcz… było

Zobacz więcej


Zmysłowe przedszkolaki

„Zmysłowe przedszkolaki” przechodzą do działania- na kółku „Biedronki” wykonywały drzewka z wykorzystaniem barwionych pestek dyni. Nasze drzewka to prawdziwe dzieła sztuki..

Zobacz więcej


Apple-carrot – Biedronki

„Biedronki” podczas zabawy utrwalały nazwę jabłka i marchewki w języku angielskim. Segregowaliśmy według wielkości nazywając marchewkę i jabłuszko po angielsku. Potem przyszła kolej na rytmy – carrot – apple – carrot….

Zobacz więcej


Owoc czy warzywo? – Biedronki

W tym tygodniu „Biedronki” poznawały warzywa i owoce jakie rosną w naszych ogródkach. Sprawdzaliśmy – Czy są miękkie czy twarde? Jak pachną? Jaki mają kolor? Co jest ciężkie a co lekkie? Przeliczaliśmy też jabłka i gruszki na tablicy.

Zobacz więcej


Witaminki u Biedronek

Witaminki, witaminki….. wiemy jak zdrowe są owoce, dlatego „Biedroneczki” postanowiły zrobić przepyszne szaszłyki owocowe. Na naszych patyczkach wylądowały – śliwki, jabłka, gruszki i winogrona, a potem mniam, mniam i zjedzone.

Zobacz więcej


Konkurs – Jan Paweł II widziany oczami dzieci

Serdecznie zapraszamy całą społeczność przedszkolną do udziału w konkursie!

Zobacz więcej


Msza Święta dla grupy Jeżyki

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci z grupy Jeżyki na Mszę Świętą, która odbędzie się 11 października o godz. 11:00 w naszej kaplicy przy ulicy Grabowieckiej.

Zobacz więcej


Wyprawa do ogrodu – Biedronki

Korzystając z pięknej słonecznej pogody „Biedronki” wybrały się do ogrodu na poszukiwanie darów jesieni. Na trasie naszego spaceru były jabłonie a na nich jabłka, następnie znaleźliśmy winogrona tylko gruszek i śliwek zabrakło. Na grządkach znaleźliśmy jeszcze piękne pomidorki, pietruszkę, dynie i kabaczki. To był super spacer do przedszkola też troszkę przynieśliśmy….

Zobacz więcej


Dary jesieni po angielsku u Biedronek

„Acorn, chestnut, leaf” te dary jesieni nasze „Biedroneczki” zakropkowały plasteliną i kółeczkami. 

Zobacz więcej


Bezpieczna droga do przedszkola

W tym tygodniu „Biedroneczki” poznawały drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. Na pobliskim przejściu uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć  przedszkolaki obejrzały filmy edukacyjne, dzięki którym wiedzą jak właściwie zachować  się na ulicy. Podczas całego tygodnia utrwalaliśmy kolory sygnalizacji podczas różnych zabaw.

Zobacz więcej