„Z Brzechwą i humorem”

Dnia 17 maja w Osiedlowym Domu Kultury odbyły się X Prezentacje Artystyczne
„Z Brzechwą i humorem”. Uroczystość odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Św, a przygotowały i prowadziły pani Bożena Czemierys i pani Bożena Nowak nauczycielki z PP 19. Celem prezentacji było przede wszystkim przybliżenie dzieciom ciekawych utworów Jana Brzechwy, ukazujących wartości wychowawcze, opiekuńcze
i poznawcze i zachęcenie do poznania utworów literatury dziecięcej. Dzieci z poszczególnych placówek przygotowywały do prezentacji wybrany utwór Jana Brzechwy. Małych artystów mogliśmy obejrzeć w roli biedronki, żuka, czapli czy kaczki dziwaczki.
Nie mogło oczywiście zabraknąć chorej żaby i innych postaci. Nasze przedszkolaki zaprezentowały utwór „Żuk”. Prezentacje uatrakcyjnił występ przedszkolaków z dziewiętnastki, które zaśpiewały piosenkę znaną z Akademii Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”. Uroczystość przebiegła w radosnej i miłej atmosferze. Występy dzieci podobały się wszystkim i zostały nagrodzone wielkimi brawami. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody – pamiątkowe dyplom.