Apel Wielkanocny w wykonaniu Biedronek

12 kwietnia 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, zorganizowany przez dzieci 5-letnie z grupy Biedronki i zaprezentowany dla przedszkolaków i uczniów z naszej szkoły.

Przedszkolaki w bardzo ciekawy i pomysłowy sposób przypomniały wielkanocne zwyczaje i symbole,

Można było posłuchać wiele piosenek nawiązujących do świąt wielkanocnych, przy których pięknie zatańczyły pisanki.

Najwięcej radości sprawili dzieciom chłopcy z wiaderkami- chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co to znaczy „Śmingus Dyngus”. To jedna z najbardziej lubianych przez dzieci tradycji wielkanocnych.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Ten radosny czas obfituje w wiele zwyczajów i symboli. Po pięknym występie dzieci z grupy Biedronki, Siostra Dyrektor złożyła wszystkim przedszkolakom świąteczne życzenia i obdarowała dzieci wielkanocnym barankiem.

Po apelu wielkanocnym wszystkie przedszkolaki udały się na wspólny świąteczny obiad, którego głównym składnikiem było jajko- niezbędny element świątecznego menu. Jest ono nie tylko symbolem odrodzenia się Chrystusa, ale i całej ludzkości, nowego życia.

Apel Wielkanocny wprowadził całą społeczność przedszkolną i szkolną w atmosferę Świąt Wielkanocnych.