XII Ekologiczny Happening Przedszkolaków „Pochód Zielonych”

21 kwietnia 2015r. grupa „Żabek” jako reprezentacja Katolickiego Zespołu Edukacyjnego wzięła udział w XII Ekologicznym Happeningu Przedszkolaków „Pochód Zielonych”. Była to odpowiedź na zaproszenie jakie otrzymaliśmy z Przedszkola Publicznego nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Inicjatywa miała na celu integrację przedszkoli z terenu miasta, kształcenie postaw ekologicznych.

Po rozpoczęciu apelu przez Prezydenta Pana Jarosława Górczyńskiego, występie artystycznym w wykonaniu dzieci z PP nr 19, wspólnym zaśpiewaniu piosenki „Pokolenie nowe” i uroczystym złożeniu „Przyrzeczenia Przedszkolaków – Małych Ekologów” wszystkie dzieci przeszły ulicami os. Ogrody skandując hasła ekologiczne. Okrzyki naszych Żabek” to: „Okaż kulturę i chroń naturę”, „Przyroda jest wieczna, jeśli bezpieczna”, „Każdemu sercu bliska ochrona środowiska”.