Wycieczka do pizzerii NA MAXA

Dzięki uprzejmości rodziców Pawełka, którzy są właścicielami pizzerii NA MAXA, 02.02.2016 roku „Żabki” zostały zaproszone na warsztaty kulinarne do pizzerii.

Najpierw przedszkolaki dowiedziały się  kiedy powstała pizza i z jakiego kraju tak naprawdę się wywodzi, a następnie  poznawały kolejne etapy wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania. Dzieci zobaczyły jak kucharz wyrabia ciasto, jak formuje kulki, jak ważne są proporcje i odpowiednie składniki.

Następnie przedszkolaki   przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – wałkowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty (szynka, salami , pieczarki,). Potem pizza na kilka  minut trafiła do pieca i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie… pychota. Kiedy już nasze brzuchy były pełne, przyszedł czas na zabawę. Wszystkie Żabki chętnie tańczyły, a potem całych sił uderzały kolorową  piniatę wypełnioną słodkościami. Na zakończenie zabawy zjedliśmy wspaniały deser, a każdy przedszkolak otrzymał prezent. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do przedszkola. Serdecznie dziękujemy rodzicom Pawełka za zaproszenie.