Z wizytą w Straży Pożarnej

W zeszłym  tygodniu dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej.

Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.

Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały za miłe przyjęcie i oprowadzenie. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje strażackie przeżycia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych ostrowieckich strażaków jeszcze raz!