DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

„JEDZ CODZIENNIE ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ, BO TO WZMACNIA TWĄ AKTYWNOŚĆ” pod takim hasłem w dniu 23 października 2014 r. w naszym przedszkolu zorganizowany został „Dzień Zdrowego Odżywiania”. Głównym celem tego dnia było promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do spożywania zdrowych produktów
i dostrzeżenie roli prawidłowego odżywiania się. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych poznały piramidę zdrowego odżywiania, co przybliżyło im wiedzę na temat produktów spożywczych sprzyjających zdrowiu i zawierających dużo witamin. Dowiedziały się wiele na temat prawidłowych nawyków żywieniowych – jakich produktów należy dużo jeść, a jakie najlepiej ograniczać. Poznały konsekwencje prawidłowego i nieprawidłowego odżywiania się w oparciu o słuchane bajki, opowiadania czy historyjki obrazkowe. Najważniejszym punktem tego dnia było przygotowywanie przez dzieci bardzo zdrowych i smacznych przekąsek owocowych w różnorodnej postaci (sałatki, szaszłyki czy jeże owocowe). Mali twórcy dumni ze swoich witaminowych wytworów z wielką ochotą je degustowali i częstowali swoich rodziców, podkreślając ich rolę dla naszego zdrowia.

„Dzień Zdrowego Odżywiania” we wszystkich grupach przedszkolnych był bardzo ciekawie i twórczo zorganizowany. Tak przygotowana promocja na pewno pozwoliła wszystkim przedszkolakom – od malucha do starszaka – dostrzec rolę prawidłowego odżywiania się dla naszego zdrowia oraz zachęciła dzieci do spożywania produktów nowych i nieznanych, a bardzo zdrowych i smacznych. Po takiej lekcji z pewnością „zdrowe odżywianie nawykiem wszystkich przedszkolaków się stanie”.