Biedronki – Moja Ojczyzna

Temat tygodnia: „Moja Ojczyzna” (27. 04 – 01. 05. 2020 r.)
W tym tygodniu dzieci zapoznawały się symbolami narodowymi: flagą, godłem i hymnem oglądając film edukacyjny: „Polak mały”. Kształtowały w ten sposób postawę patriotyczną oraz poczucie szacunku do symboli narodowych. Uczyły się piosenki: Jestem Polakiem”, a także wiersza: „Barwy ojczyste” i wysłuchały też opowiadania: „Biało czerwone”. W ramach utrwalenia tych kolorów miały za zadanie wyszukiwać przedmiotów w tych kolorach, (w j. polskim, angielskim) a także wykleić plasteliną flagę Polski, jak również mogli ułożyć ją z bibuły na podłodze. Ćwicząc spostrzegawczość za zadanie mieli wyszukać flagę Polski wśród innych flag. Umiejętności matematyczne ćwiczyli segregując flagi według wielkości, przeliczali (także w j. ang.), porównywali liczebność zbiorów. Sprawność rąk rozwijali wycinając i układając puzzle naszego „Godła”, czy kolorując godło według kodu. Dodatkowo naukę kodowania mogli ćwiczyć na innym obrazku. W języku angielskim dzieci ćwiczyły zdanie: „I love Poland” . Mogły nagrać z tego filmik, a także zdanie to ozdobić według własnego pomysłu. Dodatkowym zadaniem była dla nich jeszcze nauka wierszyka: „Poland is my country”i zaprojektowanie swojej własnej flagi wykonując kartę pracy. Zabawa: „szybko – wolno”, a także „Wygibasy z naszej klasy” usprawniały ich równowagę, poruszanie się zgodnie z tempem muzyki. Na koniec tygodnia przygotowały: „Biało – czerwone kanapeczki” z twarożkiem i pomidorami.