„CO BY SIĘ WYDARZYŁO, GDYBY…” NA ZAJĘCIACH Z KÓŁKA TEATRALNEGO

W dniu 25.02.2016 r. na zajęciach z kółka teatralnego odbywały się różnorodne ćwiczenia twórcze mające na celu rozwijanie wyobraźni dzieci, twórczego myślenia, ekspresji ruchu oraz doskonalenie umiejętności wypowiadania się poprawnie pod względem gramatycznym. Dzieci wymyślały zakończenia do bajek, tworzyły wspólną bajkę poprzez dopowiadanie kolejnych jej fragmentów, odgrywały scenki oraz poszukiwały odpowiedzi na różne twórcze pytania np. „Co by było, gdyby deszcz był kolorowy ?”,  „Co by było, gdyby śnieg był słodki ?”. Dzieci podczas zajęć wykazały się bardzo wieloma ciekawymi i nowymi pomysłami, dużą wyobraźnią oraz umiejętnością współdziałania w zespole. Wykazywały duże zainteresowanie zajęciami, aktywnie w nich uczestniczyły oraz prezentowały swoją kreatywność. Uatrakcyjnieniem zajęć była możliwość wcielania się w postacie różnych zwierząt z użyciem nakryć głowy je symbolizujących. Dzieci wspaniale wczuwały się w role i odgrywały ciekawe scenki. Zajęcia dostarczyły im dużo radości, były dla nich świetną zabawą oraz możliwością zaprezentowania czegoś nowego.