Dar 1.2 – „Co to takiego?” – Pszczółki

W ostatnim tygodniu grupa” „Pszczółek” poznała i pracowała z darem 1.2. W skład tego Daru  wchodzi drewniana niebieska plansza przewlekanka, 8 kolorowych
i wytrzymałych sznurowadeł zakończonych pałeczkami z plastiku ułatwiającymi nawlekanie oraz kulki do układania na planszy w ośmiu różnych kolorach: zielonym, pomarańczowym, niebieskim, fioletowym, żółtym czerwonym, czarnym i białym.

Dzieci bawiąc się tym darem  rozwijały wyobraźnię, precyzję oraz zdolności motoryczne. Podczas przewlekania sznureczka dzieci uczyły się koncentracji i logicznego myślenia. Ćwiczyły koordynację oko- ręka.

Praca w kącikach przedstawiała się następująco:

• darów – ,,Czysty las”- układanka obrazkowa z darów 1-3 oraz darów 1.1 i 1.2;
  • twórczy– ,,Coś z niczego”- wykonywanie budowli z dostępnych materiałów (odpadów);
  • badawczo – gospodarczy– ,,Gdzie jest więcej wody?”- doświadczenie z wodą
    z wykorzystaniem menzurek o różnej objętości. Wyciąganie wniosków.

Największą atrakcją tym razem była praca w kąciku badawczo – gospodarczym oraz twórczym.