Dar 10 i symbole narodowe u Biedronek

W tym tygodniu w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości „Biedronki” poznały symbole narodowe- godło, flagę i hymn oraz kolejny dar Froebla. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt.: „Polak mały”, który w ciekawy i dostosowany dla dzieci sposób opowiedział o naszych symbolach narodowych. „Biedronki” dowiedziały się między innymi, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze Polski oraz kiedy można usłyszeć hymn. W kąciku gospodarczym wykonały patriotyczne biało – czerwone kanapki, w kąciku plastycznym piękne flagi z kwiatuszków, w kąciku darów powstawały flagi z daru 10, a w kąciku badawczym odkrywaliśmy symbole narodowe. Dzięki takim działaniom dzieci miały możliwość poznania i utrwalenia symboli narodowych.