Jesień u „Jeżyków”

W minionym  tygodniu grupa Jeżyków  realizowała tematykę ,, Dary jesieni na talerzu ” . Celem zajęć było utrwalenie wiedzy o poszczególnych owocach i warzywach oraz promowanie zdrowego stylu życia.  Dzieci nauczyły się rozpoznawać warzywa i owoce zarówno krajowe jak i egzotyczne.  Dzięki zajęciom dowiedziały się co jest potrzebne i w jaki sposób można zrobić zapasy na zimę. Wspólnie z niewielka pomocą pań kisiły ogórki. Po wykonaniu zadania trzeba niestety poczekać na pyszne przetwory. Wykorzystując obfitość owoców jakie daje nam przyroda Jeżyki wykonały także szaszłyki. Potrzebna była mała pomoc  dorosłych przy obieraniu i krojeniu.  Potem juz tylko własna inwencja twórcza podpowiadała jak przygotować pyszną przekąskę. Wykonanie szaszłyków dostarczyło dzieciom wiele zabawy i radości.

Podczas zajęć dzieci wykonywały także  drzewa zapachowe. Do ich wykonania wykorzystały różne przyprawy, które często spotykamy w kuchni do przygotowania potraw. Przed przystąpieniem do pracy najpierw każde dziecko próbowało odgadnąć po zapachu co to za przyprawa.  Po zapoznaniu się z przyprawami Jeżyki zabrały się z wielkim zapałem do komponowania własnego drzewa zapachowego. W sali unosiły się zapachy świata.

Efekty swoich prac dzieci zaprezentowały na wystawie przedszkolnej.