Tydzień freoblowski w Jeżykach

W ubiegłym tygodniu grupa Jeżyków rozpoczęła swoją przygodę z Darami Freobla. Podczas zajęć w ,,Porannym kole” poznali pierwszy z Darów nr 1 ( wełniane piłeczki) . Kolorowe piłeczki freoblowskie  wprowadziły dzieci w blok tematyczny dotyczący Darów Jesieni : owoce i warzywa. Pomogły wielozmysłowo poznać owoce i warzywa, rozpoznawać i nazywać barwy, odnajdywać podobne kształty i cechy ( kulista, okrągłą , lekka). Po zajęciach w ,,Porannym kole” realizowana była aktywność w grupach zabawowo- zadaniowych, która odbywała się w kącikach: darów, twórczym, badawczym oraz gospodarczym. Każdy kącik miał inne zadanie. Dzieci w kąciku darów układały rytmy, w kąciku twórczym lepiły z plasteliny oraz gliny owoce i warzywa, badawczym poznawały właściwości warzyw i owoców- miękkie/ twarde, ciężkie/ lekkie, małe/ duże, w gospodarczym myły i kroiły warzywa i owoce.  Praca a grupach tematycznych odbywała się od poniedziałku do czwartku.Każdego dnia dzieci zamieniały stoliki tak, aby wszyscy mieli możliwość pracować we wszystkich kącikach . Pierwszy tydzień z darami sprawił dzieciom wiele radości i zachęcił do dalszego poznawania otaczającego ich świata.